Naučni i stručni skupovi

170 GODINA SENjSKOG RUDNIKA
155 GODINA TEHNIČARSKE DRUŽINE
150 GODINA UNIVERZITETSKE NASTAVE MAŠINSTVA U SRBIJI
120 GODINA ČASOPISA „RUDARSKI GLASNIK“
120 GODINA OD ŠTRAJKA U SENjSKOM RUDNIKU
25 GODINA AKADEMIJE INŽENjERSKIH NAUKA SRBIJE

Održan je na Mašinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu 6. oktobra 2023. godine

1.    Prof. dr Slobodan Vujić: Iskonska povezanost rudarstva i mašinstva.
2.    Prof. dr Aleksandar Sedmak: 175 godina topolivnice i 150 godina škole mašinskog inženjerstva u Srbiji.
3.    Prof. dr Slobodan Vujić: 170 godina Senjskog rudnika i 120 godina časopisa „Rudarski glasnik“ i štrajka rudara.
4.    Prof. dr Siniša Borović, general potpukovnik u penziji: Počeci vojnog inženjerstva u Srbiji.
5.    Dr Milovan Živković, prof. dr Aleksandar Sedmak i prof. dr Mirko Vujošević: Jubileji inženjerskih udruženja Srbije.
6.   Uručenje Povelje prof. dr Dimitrije Antula za vrhunska inženjerska ostvarenja, laureati – Velimir Kovačević, dipl. inž. rudarstva, dr Branko Miladinović, dipl. inž. hidrogeologije, prof. dr Dušan Starčević, dipl. inž. elektrotehnike i Povelje akademik Ljubomir Klerić za izuzetne rezultate postignute u naučnoistraživačkom radu, laureati – prof. dr Nadežda Ćalić, dipl. inž. rudarstva, prof. dr Rade Jelenković, dipl. inž. geologije, prof. dr Siniša Borović, general potpukovnik u penziji.