VIII BALKANSKI RUDARSKI KONGRES

ORGANIZATOR

RUDARSKI INSTITUT BEOGRAD

SUORGANIZATORI

Odeljenje rudarskih, geoloških i sistemskih nauka
Akademije inženjerskih nauka Srbije

Vladan Čanović
Nenad Popović

BALKANSKI RUDARSKI KONGRES

Balkanski rudarski kongres je međunarodni naučni skup koji tradicionalno okuplja stručnjake s ciljem razmene iskustava, transfera znanja, uspostavljanja poslovnih veza, provere ideja, pogleda i stavova, sagledavanja i ocene naučnih i stručnih rezultata, tranzicionih i razvojnih trendova, privrednih problema, unapređenja međunarodne saradnje, posebno među bakanskim zemljama.

Rudarski institut iz Beograda u saradnji sa Odeljenjem rudarskih, geoloških i sistemskih nauka Akademije inženjerskih nauka Srbije i Balkanskom akademijom rudarskih nauka, organiztuje VIII Balakanski rudarski kongres, prethodili su kongresi: Varna, Bugarska, 2005; Beograd, Srbija, 2007; Izmir, Turska, 2009; Ljubljana, Slovenija, 2011; Ohrid, Severna Makedonija, 2013; Petrošani, Rumunija,2015; Prijedor, Bosna i Hercegovina – Republika Srpska, 2017.

TEME

Ciljevi Balkanskog rudarskog kongresa zajednički su ostvarljivi, vrata Kongresa su otvorena za sve teme iz rudarstva i bliskih oblasti, a lista tema u nastavku ne uslovljava već inspiriše:

1. Tehnologije eksploatacije i pripreme mineralnih sirovina
2. Rudnička logistika
3. Rudnička geologija, hidro geologija, inženjerska geologija, mehanika stena i geomehanika, geofizička – seizmika itd.
4. Zaštitat rudnika od voda
5. Tehnički, tehnološki, ekološki, socijalni i ekonomski aspekti eksploatacije i pripreme mineralnih sirovina
6. Planiranje, projektovanje i optimizacija proizvodnje i razvoja
7. Matematičko-modelski pristupi, sistemsko iženjerstvo i računarski integrisane tehnologije
8. Informacione tehnologije u rudarstvu

15. 05. 2020. Rok za plaćanje kotizacije
24. 06. 2020. 10h Otvaranje Kongresa

PRIJAVA I UPUTSTVO ZA PRIPREMU RADOVA

Rad na engleskom jeziku obima do 5 strana A4 formata dostaviti u elektronskom obliku do 15. februara 2020. na e-adresu:  bmc@ribeograd.ac.rs .

Obavezna struktura rada: • naslov rada, • podaci o autoru/ima, • sažetak do 200 reči, • ključne reči (najviše 5), • tekst rada (sadrži: uvod, poglavlje/lja, zaključak) i • literaturni izvori.

Tekst pripremiti u Microsoft Word-u, slova Times New Roman veličine 12. Grafički prilozi moraju biti kvalitetni i prikladni za crno-belu štampu.

Mole se autori da se pridržavaju ovog uputstva, radovi pripremljeni drugačije neće biti prihvaćeni.

Svi radovi biće recenzirani. Prihvaćeni radovi biće publikovani u zborniku radova uz uslov da je kotizacija uplaćena na vreme.

Deset odabranih radova biće publikovano u specijalnom broju časopisa Rudarski glasnik

PREZENTACIJA RADOVA

Radovi se mogu prezentovati na službenim jezicima Kongresa, engleskom ili srpskom. Obezbeđen simultani prevod.
Vreme prezentacije radova biće određeno na Kongresu. Autori treba da planiraju ne duže od 10 minuta.

KOTIZACIJA

Iznos kotizacije:

• Redovna 200 EUR
• Studentska 100 EUR
• Za pratioca 100 EUR

Kotizacija uključuje učešće na Kongresu, kongresni materijal, koktel, osveženje za vreme pauza, svečani ručak ili večera i prateći program. Kotizacija za pratioca uključuje sve osim kongresnog materijala. Za studentsku kotizaciju neophodno je dostaviti potvrdu o statusu studenta. Učesnici iz Srbije iznos kotizacije plaćauju u dinarskoj protiv vrednosti.

Da bi rad bio uključen u program Kongresa i štampan u zborniku radova, kotizaciju treba uplatiti do 15. maja 2020.

INSTRUKCIJE ZA PLAĆANjE

Kотизацију може уплатити компанија или лично. Да бисмо послали инструкцију за плаћање, доставите податке:

Izlagačima se pruža mogućnost predstavljanja svojih kompanija, proizvoda, tehničkih i tehnoloških rešenja, projekata, usluga itd. Pozivamo kompanije i organizacije koje rade u rudarskom sektoru da se pridruže i podrže Kongres kao sponzori ili na druge načine koji omogućavaju proaktivnu ulogu i postizanje komunikacionih, marketinških i korporativnih ciljeva. Hotel u kome će se održati Kongres pruža maksimalne izložbene i druge prezentacione mogućnosti. Za sva pitanja obratite nam se.

Kongres će se održati u hotelu

Hotel Mona Plaza nalazi se u srcu Beograda, u blizini svih gradskih atrakcija. Hotel se otvara u jesen 2019, imaće 170 prostranih modernih soba, 11 multifunkcionalnih konferencijskih sala, restoran, bar i wellness centar.

Smeštaj za učesnike

Jednokrevetna soba 70 EUR

Dvokrevetna soba 80 EUR

Ponuđene cene uključuju: Doručak na bazi švedskog stola, korišćenje fitnesa i velnes centra, bežični internet i PDV. Cene ne uključuju boravišnu taksu koja trenutno iznosi RSD 159,00 po osobi, po danu boravka. Cene važe dva dana pre i dva dana nakon kongresa.

Pezervacija smeštaja preko službe hotela, e-adresa:

office@monaplaza.com

web: www.monaplaza.com