VIII БАЛКАНСКИ РУДАРСКИ КОНГРЕС

ОРГАНИЗАТОР

РУДАРСКИ ИНСТИТУТ БЕОГРАД

СУОРГАНИЗАТОРИ

Одељење рударских, геолошких и системских наука
Академије инжењерских наука Србије

Владан Чановић
Ненад Поповић

БАЛКАНСКИ РУДАРСКИ КОНГРЕС

Балкански рударски конгрес је међународни научни скуп који традиционално окупља стручњаке с циљем размене искустава, трансфера знања, успостављања пословних веза, провере идеја, погледа и ставова, сагледавања и оцене научних и стручних резултата, транзиционих и развојних трендова, привредних проблема, унапређења међународне сарадње, посебно међу баканским земљама.

Рударски институт из Београда у сарадњи са Одељењем рударских, геолошких и системских наука Академије инжењерских наука Србије и Балканском академијом рударских наука, организтује VIII Балакански рударски конгрес, претходили су конгреси: Варна, Бугарска, 2005; Београд, Србија, 2007; Измир, Турска, 2009; Љубљана, Словенија, 2011; Охрид, Северна Македонија, 2013; Петрошани, Румунија,2015; Приједор, Босна и Херцеговина – Република Српска, 2017.

ТЕМЕ

Циљеви Балканског рударског конгреса заједнички су остварљиви, врата Конгреса су отворена за све теме из рударства и блиских области, а листа тема у наставку не условљава већ инспирише:

1. Технологије експлоатације и припреме минералних сировина
2. Рудничка логистика
3. Рудничка геологија, хидро геологија, инжењерска геологија, механика стена и геомеханика, геофизичка – сеизмика итд.
4. Заштитат рудника од вода
5. Технички, технолошки, еколошки, социјални и економски аспекти експлоатације и припреме минералних сировина
6. Планирање, пројектовање и оптимизација производње и развоја
7. Математичко-моделски приступи, системско ижењерство и рачунарски интегрисане технологије
8. Информационе технологије у рударству

15. 05. 2020. Рок за плаћање котизације
24. 06. 2020. 10h Отварање Конгреса

ПРИЈАВА И УПУТСТВО ЗА ПРИПРЕМУ РАДOВА

Рад на енглеском језику обима до 5 страна А4 формата доставити у електронском облику до 15. фебруара 2020. на е-адресу:  bmc@ribeograd.ac.rs .

Обавезна структура рада: • наслов рада, • подаци о аутору/има, • сажетак до 200 речи, • кључне речи (највише 5), • текст рада (садржи: увод, поглавље/ља, закључак) и • литературни извори.

Текст припремити у Microsoft Word-u, слова Times New Roman величине 12. Графички прилози морају бити квалитетни и прикладни за црно-белу штампу.

Моле се аутори да се придржавају овог упутства, радови припремљени другачије неће бити прихваћени.

Сви радови биће рецензирани. Прихваћени радови биће публиковани у зборнику радова уз услов да је котизација уплаћена на време.

Десет одабраних радова биће публиковано у специјалном броју часописа Рударски гласник

ПРЕЗЕНТАЦИЈА РАДОВА

Радови се могу презентовати на службеним језицима Конгреса, енглеском или српском. Обезбеђен симултани превод.
Време презентације радова биће одређено на Конгресу. Аутори треба да планирају не дуже од 10 минута.

КОТИЗАЦИЈА

Износ котизације:

• Редовна 200 EUR
• Студентска 100 EUR
• За пратиoца 100 EUR

Котизација укључује учешће на Конгресу, конгресни материјал, коктел, освежење за време пауза, свечани ручак или вечера и пратећи програм. Котизација за пратиоца укључује све осим конгресног материјала. За студентску котизацију неопходно је доставити потврду о статусу студента. Учесници из Србије износ котизације плаћаују у динарској против вредности.

Да би рад био укључен у програм Конгреса и штампан у зборнику радова, котизацију треба уплатити до 15. маја 2020.

ИНСТРУКЦИЈЕ ЗА ПЛАЋАЊЕ

Kотизацију може уплатити компанија или лично. Да бисмо послали инструкцију за плаћање, доставите податке:

Излагачима се пружа могућност представљања својих компанија, производа, техничких и технолошких решења, пројеката, услуга итд. Позивамо компаније и организације које раде у рударском сектору да се придруже и подрже Конгрес као спонзори или на друге начине који омогућавају проактивну улогу и постизање комуникационих, маркетиншких и корпоративних циљева. Хотел у коме ће се одржати Конгрес пружа максималне изложбене и друге презентационе могућности. За сва питања обратите нам се.

Конгрес ће се одржати у хотелу

Хотел Mona Plaza налази се у срцу Београда, у близини свих градских атракција. Хотел се отвара у јесен 2019, имаће 170 пространих модерних соба, 11 мултифункционалних конференцијских сала, ресторан, бар и wellness центар.

Смештај за учеснике

Једнокреветна соба 70 EUR

Двокреветна соба 80 EUR

Понуђене цене укључују: Доручак на бази шведског стола, коришћење фитнеса и велнес центра, бежични интернет и ПДВ. Цене не укључују боравишну таксу која тренутно износи РСД 159,00 по особи, по дану боравка. Цене важе два дана пре и два дана након конгреса.

Pезервација смештаја преко службе хотела, е-адреса:

office@monaplaza.com

web: www.monaplaza.com